image

recenzie + test 15 najlepších Hrncov 2024 Oboznámte sa s naším testom a vyberte si najkvalitnejšie pomalé hrnce na trhu.

  • Nemarnite čas hľadaním najlepšieho pomalého hrnca.
  • Na základe hodnotení od používateľov vám radi pomôžeme vybrať najlepší pomalý hrniec pre rok 2024.
  • Ušetríte s nami čas a peniaze.

Víťaz spotrebiteľského testu v roku 2024

Lidovka

Russell Hobbs 28270-56 Good To Go Multi Cooker

Multifunkčný hrniec Russell Hobbs 28270-56 Good To Go Multi Cooker:Varíte radi? Zároveň si ceníte svoj čas? Multifunkčný hrniec Russell Hobbs …

Viac informácií tu…
★★★★★★★★★★96%
Cena: 85 €

Zlatá stredná cesta

TESLA MultiCook MC600 Pro + predĺžená záruka 3 roky

Multifunkčný hrniec TESLA MultiCook MC600 Pro + predĺžená záruka 3 roky:S multifunkčným hrncom TESLA MultiCook MC600 Pro bude varenie zábavaUľahčite …

Viac informácií tu…
★★★★★★★★★★94%
Cena: 124 €

Víťaz testu

CrockPot CSC026X

Pomalý hrniec CrockPot CSC026X: Chcete mať hrniec pre všestranné využitie? Vyskúšajte pomalý hrniec CrockPot, vďaka ktorému budú vaše pokrmy zdravšie. Vo …

Viac informácií tu…
★★★★★★★★★★96%
Cena: 136 €

Pre náročných

Salente Ario, s teplovzdušnou rúrou

Multifunkčný hrniec Salente Ario, s teplovzdušnou rúrou:Salente Ario je multifunkčný elektrický hrniec s teplovzdušnou rúrou. Hrniec disponuje ovládacími tlačidlami v češtine …

Viac informácií tu…
★★★★★★★★★★98%
Cena: 189 €

Pomalé hrnce: Ako si vybrať ten správny?

Keď prichádza na varenie, mnohí z nás hľadajú spôsob, ako ušetriť čas a zároveň si užiť chutné a zdravé jedlá. Jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť, je investovať do pomalých hrncov. Tieto jedinečné hrnce sú navrhnuté tak, aby pomaly varili jedlo pri nízkej teplote, čo znamená, že jedlá budú nielen chrumkavé a šťavnaté, ale aj plné výživy a chuti.

Kľúčové vlastnosti pomalých hrncov

Pomalé hrnce majú niekoľko významných vlastností, ktoré ich robia obľúbeným nástrojom v kuchyni. Jednou z týchto vlastností je nízka teplota varenia. Pri použití pomalého hrnca môžete nastaviť teplotu tak, aby sa jedlo postupne dusilo a varenie trvalo dlhšie. Táto nízka teplota umožňuje jedlu zachovať svoju šťavnatosť a chuť, a zároveň sa strata živín minimalizuje.

Ďalšou dôležitou vlastnosťou pomalých hrncov je ich schopnosť zachovať vlhkosť jedla. Vďaka tesnej uzávernej konštrukcii sa para zachytáva a zostáva v hrnci, čo zabraňuje vysychaniu jedla. Výsledkom je šťavnaté a chrumkavé jedlo, ktoré sa jednoducho rozpúšťa na jazyku.

Ako si vybrať ten správny pomalý hrniec

Pri výbere pomalého hrnca je dôležité zvážiť niekoľko faktorov. Jedným z nich je veľkosť hrnca. Zistite, pre koľko osôb budete variť najčastejšie a vyberte hrniec, ktorý je pre takúto veľkosť vhodný. Mnohé pomalé hrnce majú označenú kapacitu, takže výber bude jednoduchší.

Ďalšou dôležitou vlastnosťou je materiál, z ktorého je hrniec vyrobený. Hliník a nerezová oceľ sú populárne možnosti kvôli ich rovnomernému a efektívnemu vedeniu tepla. Dôležitou funkciou je aj zatiahnutá vnútorná vrstva, ktorá zabraňuje priľnavosti a umožňuje jednoduché čistenie.

Posledným, ale rozhodujúcim faktorom je cena. Pomalé hrnce sa pohybujú v rôznych cenových kategóriách, takže môžete vybrať taký, ktorý sa hodí do vášho rozpočtu.

Pomalé hrnce sú skvelým doplnkom do každej kuchyne. S ich pomocou môžete variť zdravé a chutné jedlá bez toho, aby ste strávili hodiny v kuchyni. Ak si vyberiete ten správny pomalý hrniec a naučíte sa ho používať správne, budete sa tešiť na fantastické výsledky, ktoré vám prinesie. Tak prečo nezačať robiť jedlá pomaly a chutne už dnes?

Najlepšie pomalé hrnce na základe podrobného spotrebiteľského testu 2024

1. miesto

CrockPot CSC111X 3,5 l

Pomalý hrniec CrockPot CSC111X 3,5 l:Pomalý hrniec CrockPot CSC111X s objemom 3,5 l je ideálny …

Viac informácií tu…
★★★★★★★★★★95%
Cena: 92 €

2. miesto

DOMO DO42707PP

Tlakový hrniec DOMO DO42707PP:Multifunkčný tlakový hrniec DOMO DO42707PP ponúka široké možnosti prípravy pokrmovRozšírte svoj kulinársky …

Viac informácií tu…
★★★★★★★★★★90%
Cena: 132 €

3. miesto

Russell Hobbs 25630-56 Sous Vide Slow Cooker

Pomalý hrniec Russell Hobbs 25630-56 Sous Vide Slow Cooker:Varíte radi? Zároveň si ceníte svoj čas …

Viac informácií tu…
★★★★★★★★★★92%
Cena: 116 €

4. miesto

SENCOR SPR 5508BK

Pomalý hrniec SENCOR SPR 5508BK:Pomalý hrniec SENCOR SPR 5508BK vám umožní hravo pripraviť mnoho typov …

Viac informácií tu…
★★★★★★★★★★90%
Cena: 109 €

5. miesto

Siguro MP-S600SU Multi Chef tlakový

Multifunkčný hrniec Siguro MP-S600SU Multi Chef tlakový:Multifunkčný hrniec Siguro MP-S600SU Multi ChefVyskúšajte aj vy moderný …

Viac informácií tu…
★★★★★★★★★★90%
Cena: 100 €

6. miesto

Steba sous-vide SV 60

Pomalý hrniec Steba sous-vide SV 60:Pomalý hrniec Steba sous-vide SV 60 vám umožní hravo pripraviť …

Viac informácií tu…
★★★★★★★★★★95%
Cena: 150 €

7. miesto

CrockPot CSC112X 6,5 l

Pomalý hrniec CrockPot CSC112X 6,5 l:Pomalý hrniec CrockPot CSC112X s objemom 6,5 l je ideálny na …

Viac informácií tu…
★★★★★★★★★★97%
Cena: 135 €

8. miesto

G3Ferrari G1006200

Pomalý hrniec G3Ferrari G1006200:Pomalý hrniec G3Ferrari G1006200 je veľkým pomocníkom pri varení mnohých typov jedál. …

Viac informácií tu…
★★★★★★★★★★94%
Cena: 100 €

9. miesto

Lauben Slow Cooker 3500SB

Pomalý hrniec Lauben Slow Cooker 3500SB:Pomaly a chutne s Lauben Slow Cooker 3500SBPomalý hrniec Lauben …

Viac informácií tu…
★★★★★★★★★★97%
Cena: 60 €

10. miesto

TESLA SlowCook S350

Pomalý hrniec TESLA SlowCook S350:Zverte varenie pomalému hrncu TESLA SlowCook S350Nebaví vás tráviť dlhé hodinky …

Viac informácií tu…
★★★★★★★★★★98%
Cena: 37 €

Pomalé hrnce: Perfektný spôsob ako posilniť chuť a vôňu vašich jedál

Pomalé hrnce sú v dnešnej dobe stále populárnejšie. Vďaka svojej jednoduchosti a vysokým výkonom sú ideálnym zariadením pre každého, kto chce pripraviť výborné a chutné jedlá.

Ako pomalé hrnce fungujú?

Pomalé hrnce pracujú na princípe nízkeho ohrevu a dlhého času. Hrniec je vytvorený tak, aby udržal teplo a rovnomerne ho rozdelil po celom povrchu jedla. Hrniec sa postupne zahreje a jedlo sa pomaly varí na nízkej teplote. To znamená, že jedlo sa varí pomaly a šťavy a chute sa dôkladne rozvinú. Výsledkom je jemné a chutné jedlo plné aromatických látok.

Výhody používania pomalých hrncov

Jednou z hlavných výhod používania pomalých hrncov je úspora času. Vďaka ich schopnosti pracovať na nízkej teplote a dlho udržiavať teplo môžete pridať všetky ingrediencie do hrnca a nechať ich variť až do dokonalosti. Týmto spôsobom môžete pripraviť vynikajúce jedlo aj vtedy, keď nie ste doma.

Druhou veľkou výhodou je, že jedlo pripravené pomalou cestou je mimoriadne zdravé. Vyrovnávanie teploty a pomalé varenie znamená, že vitamíny a minerály sú zachované vo všetkých jedlách. Taktiež, pri dlhom varení sa rozkladajú pevné tkanivá mäsa a recepty sú bohaté na šťavy a arómy.

Nevýhody používania pomalých hrncov

Pravdaže, namiesto rýchleho varenia, trvajú pomalé hrnce dlhšie. To by mohlo byť nepraktické pre tých, ktorí majú obmedzený čas na prípravu jedla. Avšak, táto výhoda je bezvýznamná, ak vezmeme do úvahy, že nastavíte svoj hrniec pred odchodom z domu a vo Váš návrat bude čerstvo varené jedlo, pripravené na podávanie.

Z môjho osobného skúsenosti, jedným z najlepších typov pomalých hrncov na trhu je SlowPot. Je to spoľahlivý značka, ktorá zaručuje skvelé výsledky pri každom použití. Dodáva dlhodobé varenie až do štyroch hodín, takže sa môžete tešiť na dokonalé jedlá pri každej príležitosti.

Ak jeste nerozhodnutý, dajte SlowPot šancu a nebudete sklamaný. Vaše jedlá budú mať plné chute a vône a nikdy nebudete mať pocit, že ste strávili príliš veľa času v kuchyni.

Uvažujte o výbere z týchto najlepších možností

Pomalé hrnce: Výhody a dôvody výberu najlepšieho

Pomalé hrnce sú šikovným nástrojom, ktorý vám umožňuje variť jedlo pozvoľna a bez námahy. Aj keď ich použitie môže byť na prvý pohľad neznáme, jednoduché ovládanie a rôzne výhody ich robia nedoceniteľnými pomocníkmi v kuchyni.

Dôvody výberu pomalého hrnca

1. Jednoduchá príprava jedál: Pomalé hrnce ich umožňujú variť veľmi jednoducho. Stačí do hrnca dať všetky ingrediencie, zvoliť správnu teplotu a časový rozsah a potom len nechať hrniec pracovať. Nemusíte sa s kontinuálnym miešaním alebo sledovaním hrnca zaoberať.

2. Chuťové lahôdky: Variť jedlo v pomalom hrnci umožňuje zosilniť jeho prírodné chute a arómy. Dlhšie trvanie procesu umožňuje ingredienciám dôkladne sa premiešať a spolu s výparom intenzívne prispievajú k vyššiemu chuťovému zážitku.

3. Úspora času: Aj keď to môže znieť protichodne, pomalé hrnce môžu ušetriť čas. Tým, že ich používate, sa vyhnete zotročujúcemu státie nad sporákom a miešaniu jedla. Môžete si oddýchnuť, venovať sa iným veciam alebo len si vychutnávať voľný čas, zatiaľ čo sa váš obed pripravuje.

4. Zdravé jedlá: Pomalé hrnce vďaka svojmu štýlu varenia zachovávajú viac živín v jedle v porovnaní s inými metódami varenia. Vďaka nízkym teplotám a dlhému trvaniu sa zachováva väčšina vitamínov a minerálov v jedlách. To znamená, že môžete mať nielen výdatné a chutné jedlo, ale aj jedlá plné živín.

5. Rôzne možnosti: Pomalé hrnce majú rôzne nastavenia a funkcie, čo znamená, že sa s nimi dá variť široká škála pokrmov. Môžete variť polievky, guláše, pečené mäso alebo dokonca aj koláče. Nie sú obmedzené len na konkrétne jedlá, takže možností je nekonečne veľa.

Keď sa rozhodujete pre najlepší pomalý hrniec, nezabudnite zvážiť jeho kapacitu, funkcie, celkový výkon a ovládanie. S tým správnym pomalým hrncom v kuchyni môžete zažiť odľahčenie pri príprave jedla a zároveň vytvárať kulinárske zázraky. Takže neváhajte a pridajte si tento skvelý nástroj do kuchyne!

Nájdite tie najlacnejšie a zároveň najlepšie možnosti

1. miesto

CrockPot CSC111X 3,5 l

Pomalý hrniec CrockPot CSC111X 3,5 l:Pomalý hrniec CrockPot CSC111X s …

Viac informácií tu…
★★★★★★★★★★95%
Cena: 92 €

2. miesto

DOMO DO42707PP

Tlakový hrniec DOMO DO42707PP:Multifunkčný tlakový hrniec DOMO DO42707PP ponúka široké …

Viac informácií tu…
★★★★★★★★★★90%
Cena: 132 €

3. miesto

Russell Hobbs 25630-56 Sous Vide Slow Cooker

Pomalý hrniec Russell Hobbs 25630-56 Sous Vide Slow Cooker:Varíte radi? …

Viac informácií tu…
★★★★★★★★★★92%
Cena: 116 €

4. miesto

SENCOR SPR 5508BK

Pomalý hrniec SENCOR SPR 5508BK:Pomalý hrniec SENCOR SPR 5508BK vám …

Viac informácií tu…
★★★★★★★★★★90%
Cena: 109 €

5. miesto

Siguro MP-S600SU Multi Chef tlakový

Multifunkčný hrniec Siguro MP-S600SU Multi Chef tlakový:Multifunkčný hrniec Siguro MP-S600SU …

Viac informácií tu…
★★★★★★★★★★90%
Cena: 100 €

6. miesto

Steba sous-vide SV 60

Pomalý hrniec Steba sous-vide SV 60:Pomalý hrniec Steba sous-vide SV …

Viac informácií tu…
★★★★★★★★★★95%
Cena: 150 €

7. miesto

CrockPot CSC112X 6,5 l

Pomalý hrniec CrockPot CSC112X 6,5 l:Pomalý hrniec CrockPot CSC112X s objemom …

Viac informácií tu…
★★★★★★★★★★97%
Cena: 135 €

8. miesto

G3Ferrari G1006200

Pomalý hrniec G3Ferrari G1006200:Pomalý hrniec G3Ferrari G1006200 je veľkým pomocníkom …

Viac informácií tu…
★★★★★★★★★★94%
Cena: 100 €

9. miesto

Lauben Slow Cooker 3500SB

Pomalý hrniec Lauben Slow Cooker 3500SB:Pomaly a chutne s Lauben …

Viac informácií tu…
★★★★★★★★★★97%
Cena: 60 €

10. miesto

TESLA SlowCook S350

Pomalý hrniec TESLA SlowCook S350:Zverte varenie pomalému hrncu TESLA SlowCook …

Viac informácií tu…
★★★★★★★★★★98%
Cena: 37 €

Pomalé hrnce: Výhody a výběr

Pomalé hrnce se staly oblíbenými kuchyňskými nástroji díky své schopnosti dlouhého a pomalého vaření jídel. Tyto hrnce mají mnoho výhod, které je dělají atraktivními pro každou domácnost.

Výhody pomalých hrnců:

  • Pokud jde o chutnost: Pomalé vaření zajišťuje, že potraviny získávají lepší chuť a aroma. Jídlo se vaří ve vlastních šťávách, což přidává přirozenou chuť a zlepšuje konzistenci.
  • Zachování živin: Pomalé vaření pomáhá uchovat více živin v potravinách, protože se vaří při nižší teplotě. Vitamíny a minerály se tak uchovávají v jídle, což přináší zdravotní výhody.
  • Čas a úsilí: Pomalé hrnce umožňují připravit delikátní jídla s minimálním úsilím. Stačí jednoduše vložit ingredience, nastavit teplotu a čas a nechat hrnec svou práci udělat.

Při výběru správného pomalého hrnce je důležité zvážit kapacitu, materiál a funkce. Hrnec by měl být dostatečně velký na to, aby se do něj vešly všechny ingredience, které plánujete vařit. Je také důležité zvážit, zda je hrnec vyroben z kvalitního materiálu, který je odolný a dobře přenáší teplo. Funkce, jako je možnost nastavení teploty a času, jsou také důležité, protože umožňují přizpůsobit vaření potřebám daného jídla.

Správný výběr pomalého hrnce vám umožní připravit skvělá jídla s minimálním úsilím. S jeho pomocí dosáhnete delikátních jídel plných chutí a zároveň ušetříte čas ve své kuchyni.

Bravčové stehno s ananásom v pomalom hrnci

Ohodnoťte tento príspevok!
5/5 (1)

Kateřina Vachová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *